Среда, 21.11.2018, 10:45
Вітаю Вас Гость | Реєстрація | Вхід

і

Архив статей

Головна » Файли » 2012 » 5 (113)

Г.М. Кузнєцова Огляд матеріалів І Мультидисциплінарного симпозіуму «Молекулярна онкологія: від лабораторного столу до медицини»
18.08.2014, 23:53


Г.М. Кузнєцова Огляд матеріалів
І Мультидисциплінарного симпозіуму «Молекулярна онкологія: від лабораторного столу до медицини», м. Київ, Україна


Київський національний університет імені Тараса Шевченка

І Мультидисциплінарний симпозіум «Молекулярна онкологія: від лабораторного столу до медицини» (Mol.Onco 2012) проводився з 17 по 22 вересня 2012 року на базі Інституту молекулярної біології і генетики Національної академії наук України у м.Києві. Організаторами заходу є Інститут молекулярної біології і генетики НАН України та Рада молодих дослідників цього Інституту.
Офіційна церемонія відкриття симпозіуму відбулася 19 вересня 2012 року під керівництвом академіка НАН України, директора Інституту молекулярної біології і генетики Національної Академії Наук України проф. Г.В. Єльської та академіка НАН України, директора Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Е. Кавецького проф. В.Ф. Чехуна. У заході, крім учасників з України, взяли участь науковці з Аргентини, Німеччини, Франції, Ірану, Бельгії, Нідерландів, Швеції, Вірменії, Білорусі, Латвії, Литви, Польщі, Росії та США. Всього, крім пленарних лекції, було представлено близько 40 усних доповідей та таку ж кількість стендових презентацій.
Програму симпозіуму було складено з 3 секції [1]. Секція «Молекулярні основи раку» охоплювала нові дані по вивченню молекулярних механізмів канцерогенезу, зокрема змін у генах та експресії поверхневих та ядерних рецепторів, що залучені до контролю росту та проліферації клітин. Основна увага була приділена малігнізації лімфатичних та гемопоетичних клітин, а також універсальним процесам, що ведуть до злоякісного переродження.
Секція «Новітні підходи в онкодіагностиці» проходила під гаслом «Майбутнє – за індивідуальною терапією». В її рамках були запропоновані шляхи реалізації цього підходу, як то:
• генетичний скринінг груп ризику для якнайранішої діагностики патологічних станів;
• визначення мутацій, характерних для певних видів раку, і підбір відповідної цільової терапії;
• пошук нових терапевтичних мішеней,
а також представлені отримані результати. Було показано всю гетерогенність популяції онкохворих в генетичному плані, висвітлено відомі мутації з встановленою клінічною відповіддю, яких на жаль поки що дуже мало: PDGFR (шлунково-кишкові стромальні пухлини) K-ras (метастатичний колоректальний рак) EGFR (недрібноклітинний рак легень), BRCA1(рак грудей), і представлено клінічні дані по застосуванню цільової терапії (за допомогою антитіл) у відповідних групах хворих. Як нові терапевтичні мішені, були запропоновані Сер/Тре кінази.
Секція «Сучасна терапія раку» була присвячена:
• проблемі ракових стовбурових клітин – їх властивостям, відмінним від властивостей клітин пухлинної маси, їх ролі для досліджень пухлинного росту, метастазування, пошуку прогностичних біомаркерів, використанню їх в якості мішені для терапії;
• ембріональним стовбуровим клітинам, їх властивостям і використанню для дослідження механізмів збереження стабільності геному;
• дослідженню потенційних протипухлинних агентів і нових властивостей визнаних препаратів.
Зокрема, Інститутом клітинної біології НАН України (Львів) було представлено дані щодо чутливості багатьох пухлин до нестачі аргініну і відповідно запропоновано ензимотерапію за допомогою рекомбінантних Арг-деградуючих ферментів. Інститутом біохімії імені Палладіна НАН України (Київ) запропоновано аналог вітаміну Е для модифікації протипухлинної дії й токсичності хіміопрепаратів і представлено методику його синтезу. Київським національним університетом імені Тараса Шевченка запропонована можливість цільової терапії за допомогою низькомолекулярного інгібітора рецепторів з Тир-кіназною активністю.
На симпозіумі були також запропоновані нові методичні підходи у культивуванні клітин, моделюванні канцерогенезу, нові прижиттєві методи візуалізації.
В рамках симпозіуму для молодих учасників було проведено майстер-класи, присвячені методам ПЛР у реальному часі та флюоресце’нтної гибридиза’ції in situ (метод FISH).
Симпозіум проходив у дружній та невимушеній атмосфері. Були створені всі умови для спілкування та проведення дискусій, організована гідна культурна програма для вітчизняних та іноземних гостей.
Таким чином, на Mol.Onco 2012 були представлені новітні здобутки фундаментальної науки та медицини та окреслені подальші шляхи їх розвитку в таких напрямках:
• подальше розкриття генетичної основи та молекулярних механізмів злоякісного переродження клітин;
• розробка нових, максимально адекватних моделей для онкологічних досліджень;
• розвиток діагностичних методів з метою збільшення їх селективності і чутливості, а також розвиток цільової терапії з максимальним охопленням відомих мішеней та пошуком нових у напрямку збільшення охоплення видів раку і маси пацієнтів та здешевлення терапії.  
На закритті І Мультидисциплінарного симпозіуму «Молекулярна онкологія: від лабораторного столу до медицини» було обговорено важливість проведення подібних заходів, що дають можливість представити результати власних досліджень, поділитись досвідом та налагодити зв’язки з науковцями з інших країн, визначити перспективні напрямки наукових досліджень, а також висловлено сподівання щодо набуття Симпозіумом статусу щорічного.

Mol.Onco 2012 / The 1st Multidisciplinary Symposium “Molecular Oncology: from Laboratory Bench to Medicine”. Kyiv, Ukraine, September 17-22, 2012. – Kyiv, 2012. – 106 p.

Категорія: 5 (113) | Додав: siderman
Переглядів: 218 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
RSS

Форма входу

Категорії розділу

1 (109) [43]2 (110) [55]
3 (111) [45]4 (112) [52]
5 (113) [76]6 (114) [83]

ПОИСК

НАШ ОПРОС

Оцініть наш сайт
Всего ответов: 38

ДРУЗЬЯ САЙТА

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0